top of page

Raw proteinové tyčinky

Další vlna raw tyčinek! Kromě toho, že jsou superchutné, jsou tyto navíc i supervýživné, zasytí, dodají energii atd. atd. Doporučuji všemi deseti. Původní recept z GreenKitchenStories.

zdroj foto www.veganotic.cz

Co budeme potřebovat na cca 14 tyčinek:

1/2 hrnku konopných semínek (loupané!)

1/2 hrnku konopného proteinu

4 lžíce chia semínek

2 lžíce včelího pylu (kontroverzní téma mezi vegany, většina vynechá)

6 lžic vloček

2 lžíce máku

20 pěkných masitých datlí bez pecky nebo datlovou pastu (výborné Medjool)

6 lžic kokosového oleje (při pokojové teplotě)

4 lžíce kakaa nebo karobu

1 lžička vanilkového extraktu či 1/2 lžičky mleté vanilky


zdroj foto www.veganotic.cz

Jak na to

Vše až po mák (včetně) krátce rozmixujte v mixéru - stačí párkrát zapulzovat, chceme jen, aby se trochu nasekaly vločky a semínka a celé se to pěkně promíchalo. Rozmixování na prach rozhodně není žádoucí. Rozmixované suché ingredience přendejte do mísy.


Opět připravte mixér a rozmixujte v něm vše ostatní, tj. datle, kokos, kakao a vanilku. Dle výkonnosti mixéru to nemusí jít úplně snadno, v tom případě přidejte trošičku vody. Každopádně nějakou chvíli to trvá tak jako tak. Rozmixované datle přendejte do mísy se suchou směsí a rukama vše pěkně promíchejte.


Poté směs pořádně vtlačte do plechu o velikosti cca 28 x 18 cm (není špatné si ho trochu vymazat kokosem či, lépe, vyložit pečícím papírem), ozdobte dalším kokosem či dýňovými semínky (ty taky do hmoty zatlačte) a dejte ztuhnout do lednice nejméně na 1 hodinu, ale klidně i přes noc. Poté nakrájejte na požadovanou velikost (já z této várky získala asi 14 tyčinek).Za skvělý recept děkujeme (zdroj: www.veganotic.cz)Podpořte nás na Facebooku.

Také by vás mohlo zajímat

bottom of page