top of page

Sušené švestky pomocník při dietě

Trápíte se s novou a ještě úpornější dietou než byla ta předchozí? Nechte si poradit a pořiďte si sušené švestky, které budou pozitivně působit na Vaše zdraví. Získáte mnohem více výhod než jen lahodnou pochoutku.

Sušené švestky při hubnutí?

Sušené švestky Vám pomohou nahradit sladkosti, které si nedokážete odepřít. Oproti nim jsou mnohem zdravější a tělu prospěšnější. Také Vás dokáží zasytit na mnohem delší dobu a pomohou Vám při zvykání si na menší porce, které jsou často při dietách doporučovány. Asi Vás to překvapí, ale sušené švestky člověka zasytí mnohem více než tučná čokoláda a přitom se nedostaví pocit provinění za porušení Vaší diety. Nezapomeňte však na to, že se nic nesmí přehánět, konzumace celého pytlíku sušených švestek na posezení by pro dietu nebyla zrovna to pravé.


Sušené švestky nejsou vhodné pouze při dietách, ale také díky vysokému obsahu vlákniny, která přispívá k čištění trávicího traktu. Často se tak vyřeší nepříjemné problémy s průjmy. Jedná se o osvědčený recept našich babiček na tzv. přírodní projímadlo, který je jistě odzkoušen mnohokrát přímo v praxi.


Co sušené švestky obsahují?


Sušené švestky obsahují spoustu tělu prospěšných látek, např. vitamínů (konkrétně vitamín A, C, B1, B2). Vysoký obsah pektinů zase zpomaluje vstřebávání cukrů do těla, díky čemuž spaluje mnohem více tuků. Důležitým a potřebným prvkem je jistě i draslík, který je doporučován lidem s vysokým tlakem. Dále můžeme zmínit minerální látky (sodík, fosfor, draslík, železo, hořčík, vápník), které jsou velmi prospěšné pro ledviny a játra. Doporučují se i ženám v menopauze.


Sušené švestky lze zakoupit zde


Podpořte nás na Facebooku.

Také by vás mohlo zajímat

bottom of page